Ez az eredeti isler recept. Ezt azért merem kijelenteni, mert egy cukrász barátunk adta át nekünk. Ők is így készítik a munkahelyén. Nagyon finom és mutatós. És olyan jó, mikor a vendégek megkérdezik, hogy: "Hol vetted?"
Hozzávalók:
- 60 dkg liszt
- 40 dkg margarin
- 20 dkg porcukor
A margarint elmorzsoljuk a liszttel, majd hozzátesszük a porcukrot, és összegyúrjuk. Most elárulok egy titkot. Mivel ez a tészta nehezen puhul meg, ezért szoktam beletenni egy késhegynyi sütőport. Azért ilyen keveset, mert nem szabad, hogy felfújódjon a tészta, de ez a kicsi sütőpor segít abban, hogy könnyebben puhuljon. Tehát összegyúrjuk. Először nehezen megy, de sikerülni fog. Kinyújtjuk kb. fél cm vastagra, és tetszőleges formákkal kiszúrjuk. 180 fokos sütőben sütjük. Ennél a sütinél is ellenőrizni kell. Ha látjuk, hogy rózsaszín az oldala, akkor jó. Érdemes egy villával megemelni, és alálesni, hogy lássuk milyen az alja. Ha kész hagyjuk kihűlni. Ezután lekvárral összeragasztjuk. Hagyjuk egy pár órát barátkozni a lekvárral, majd gőz fölött étcsokit olvasztunk, (én szoktam beletenni egy picit étolajat is, mert szép fényes lesz tőle) és óvatosan megmártogatjuk az islereket benne. Nekem ebből az adagból 38 db lett. De ez is attól függ, hogy mekkorára szaggatjuk őket.
2011. december 25., vasárnap
Mézeskalács házikó
Ez a recept több szempontból is nagyon jó. Egyrészt mézeskalács házikónak, másrészt pedig esküvőre kínálós szívnek. Eredetileg akitől kaptam, szíveket szokott csinálni. Lényeg az, hogy ez a legjobb mézes recept, amit valaha is próbáltam.
Hozzávalók:
- 12,5 dkg méz
- 2,5 dkg margarin
Ezeket gőz fölött összeolvasztom.
Egy másik edénybe:
- 2 db egész tojás
- 5 dkg porcukor
- ízlés szerint mézeskalács fűszerkeverék ( ha belekeverjük a tésztába, az illatán lehet érezni, hogy ha már elég)
- 1 dkg szalakáli ( vagy más néven szalagáré)
Ezeket jól összekeverem, és hozzá dolgozom az olvasztott méz-margarin keveréket, utána belegyúrok 35 dkg lisztet. Nem kell megijedni, ragadni fog. Becsomagolom folpack-ba, és 24 óráig állni hagyom szobahőmérsékleten. Másnap olyan lesz az állaga, mint a gyurmának. Úgyhogy vége az agyonlisztezett, nyújtáskor leragadt rémálomnak. Kicsit átgyúrjuk, és lisztezett deszkán már nyújthatjuk, és szaggathatjuk. 180 fokon sütjük. Időt nem tudok megadni, mert figyelni kell. Ha látjuk hogy a széle kezd szépen barnulni, akkor kivehetjük. Az enyém idén egy kicsit megégett, mert sütés közben a szomszéd aszonnyal beszélgettem. Na sebaj. Ha véletlenül megég, jön a máz, mely ápol és eltakar.
Máz: 1 tojás fehérjéhez annyi porcukrot teszünk, hogy méz sűrűségű legyen. ( Ez nagyon sok porcukrot jelent.) Nem kell felverni, csak keverni.
Ha szíveket szeretnénk készíteni, akkor először tojássárgáját keverjünk ki piros ételfestékkel, és ezzel kenjük le a sütiket, majd jöhet rá a máz. Mi is ezt a receptet használtuk két éve az esküvőnkön, mert szerettem volna én készíteni a kínálós szíveket.
Sablon a házikóhoz:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)